SETKÁNÍ DĚTÍ A RODIN NA PRAŠIVÉ

SETKÁNÍ DĚTÍ A RODIN NA PRAŠIVÉ

Bezmála tisícovka účastníků dorazila na SETKÁNÍ DĚTÍ A RODIN NA PRAŠIVÉ s podtitulem „Táta, máma, holka, kluk – rodina nám není fuk“. Bylo připraveno 22 stanovišť, které představovaly rodinu v různých životních situacích. Atmosféra byla velice uvolněná a milá. Nejedna rodina potkala své známé, sedli si na louku a povídali si a bylo jim spolu dobře. U babičky Ludmily poznávali bylinky a mohli si vytvořit vlastní čaj, vyrobit si rodinnou cedulku na dveře, zahrát hru Poutník, či zkusit vymyslet, co by jako politici chtěli změnit ve svém bydlišti, aby tam bylo rodinám lépe. O rodině lesních zvířat popovídali lesní pedagogové z Biskupských lesů. 

Někteří nám děkovali, že jsme se dali do organizace, přes nejisté Covidové podmínky. Z důvodu Covidu jsme upravili program, kdy jsme vypustili společné zahájení a ukončení. Účastníci přijížděli postupně a program na stanovištích si tak absolvovali po skupinkách. Posledním stanovištěm bylo setkání s biskupem Martinem. 

Nechybělo také zastavení u stánku věnujícímu se pěstounství a jiným formám náhradního rodičovství. V rámci tohoto zastavení proběhla i propagace pěstounství skrze kampaň Dejme dětem rodinu.

Akci podpořil Moravskoslezský kraj.