Nominujte pěstouny na ocenění Moravskoslezského kraje

Nominujte pěstouny na ocenění Moravskoslezského kraje

Moravskoslezský kraj pokračuje ve snaze snižovat počet dětí, které vyrůstají v ústavních zařízeních. Lidé mohou nominovat výjimečné pěstouny na ocenění, které má upozornit na důležitost náhradních rodin. Ceny budou předány v polovině října na akci Den pěstounství, která se v rámci kampaně Dejme dětem rodinu uskuteční v Ostravě už podruhé. 

„Doufám, že nám budou lidé posílat tipy na pěstouny, které bychom v říjnu mohli ocenit. Samozřejmě máme seznamy lidí, kteří se o nějaké dítě z domova starají. Oceňovat ale chceme hlavně podle postřehů těch, kteří se s pěstouny setkávají v běžném životě. Ať už jsou to známí, učitelé nebo třeba sousedi. Hledáme výjimečné osobnosti, které svým přístupem a osobním nastavením přispívají k rozvoji náhradní rodinné péče. Bývají to velmi silné příběhy lidí, kteří jsou ochotni více dávat než dostávat,“ řekl náměstek hejtmana Jiří Navrátil.

Nominace lze zasílat poštou na adresu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, datovou schránkou, nebo emailem na adresu vladimira.robenkova@msk.cz, případně osobně na podatelně.  Pro nominaci je nutné uvést jméno a příjmení nominovaných osob, jejich bydliště a důvody, pro které by měli ocenění dostat.

__________________________________________________________________________________

Osobní údaje pěstounů a pěstounů na přechodnou dobu budou zpracovány v souladu s nařízením evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) v rámci GDPR.