Dny rodin

Zámek Kunín

Ne 19. 09. 2021

13:00


Kunín

Dny rodin – Zámek Kunín

Jednotlivé dny budou doprovázeny bohatým zábavným a edukačním programem zaměřeným na podporu propagace náhradní rodinné péče zajištěný ve spolupráci s organizacemi působícími v této oblasti a odborem kultury a památkové péče. Program bude na různých místech zatraktivněn o speciální prohlídky, vystoupení dětí z dětského domova či loutkové představení. Na Dnech rodin si návštěvníci užijí vystoupení klaunů, dílny kreativního a veselého tvoření, deskové hry, skákací hrady, foto koutek. V rámci doprovodného programu bude návštěvníkům k dispozici registrační stánek Rodinných a senior pasů či stánek s IN.F.Obálkami. Na jednotlivých dnech bude možné ochutnat a tím podpořit produkty sociálních podniků.

Den pro rodinu na Zámku Kunín

Zámek Kunín byl přizván do projektu Národního památkového ústavu Rok osvícenské šlechty. Projekt bude prostřednictvím publikací, výstav, expozicí, sociálních sítí a řady doprovodných kulturních a vzdělávacích akcí po celý rok 2021 připomínat nejvýznamnější urozené osobnosti spojené s osvícenstvím a fenomény s nimi spojené. Veřejnost bude seznamována s jejich životy, sídly, zahradami, sbírkami, osobními předměty i událostmi, pokrývajícími celé území zemí Koruny české. Jednou z tváří projektu se stala Marie Walburga hraběnka z Truchsess-Waldburg-Zeilu, která na zámku založila jeden z nejmodernějších vzdělávacích ústavů pro děti. Vychovávala zde děti bez rozdílu původu, pohlaví, národnosti a vyznání a především sirotky. O osudech kunínské hraběnky a více o zámecké škole se dozvědí návštěvníci během komentovaných prohlídek zámku. Zámek rovněž nabízí možnost focení v dobových kostýmech.

Samotná obec Kunín bude v tentýž den připomínat výročí 30 let od osamostatnění Kunína od města Nový Jičín, a to doprovodným zábavným programem. K oslavě výročí vydává obec vlastní suvenýrovou bankovku. Hlavním motivem “eurobankovky” se stal právě zámek Kunín, jakožto dominanta obce a turisty hojně navštěvována kulturní památka.

 

 


Kalendář akcí

Zajímá Vás náhradní rodinná péče, chcete se o ní dovědět více, nebo jen strávit příjemný den? Zde najdete nabídku na akce, kde se s náhradním rodičovstvím můžete setkat…