Beseda k náhradní rodinné péči

Beseda k náhradní rodinné péči

Čt 23. 09. 2021

17:30


Frýdlant nad Ostravicí

DĚTI MAJÍ VYRŮSTAT V RODINĚ!

Většina z nás považuje svou rodinu za naprostou samozřejmost. Každý přece máme mámu, tátu, možná také i sourozence, prarodiče, tety, strýce… Jsou však děti, které z různých důvodů nemohou vyrůstat ve své vlastní rodině a čekají, až se pro ně nalezne vhodná náhradní rodina. A takovou náhradní rodinnou péči poskytují především pěstouni. Pěstouni jsou lidé jako všichni ostatní, ale přesto se zdá, že jsou ohroženým druhem (je jich velmi málo). Rok od roku zájem občanů stát se pěstouny a přijmout do své rodiny dítě jiných rodičů klesá. V roce 2020 se chtělo stát pěstouny jen 55 rodin z celého Moravskoslezského kraje. A přitom jsou u nás stovky dětí, které žijí v dětských domovech!

K propagaci náhradní rodinné péče se připojuje také Městský úřad Frýdlant nad Ostravicí, který ve spolupráci s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje a Městskou knihovnou ve Frýdlantu nad Ostravicí pořádá dne 23.09.2021 v době od 17:30 hodin v Městské knihovně na ul. Hlavní 1755 Besedu k náhradní rodinné péči. Přijďte si poslechnout vyprávění skutečných pěstounů a dozvědět se základní informace k náhradní rodinné péči, vstup je zdarma!

Pokud uvažujete, že byste se chtěli stát pěstouny, osvojiteli či pěstouny na přechodnou dobu, neváhejte pro bližší informace kontaktovat Městský úřad Frýdlant n. O., odbor sociálních věcí, pracoviště ul. Hlavní 139, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí, kancelář č. 120, sociální pracovnici pro náhradní rodinnou péči Bc. Kateřinu Illésovou, tel.: 558 604 179, e-mail: killesova@frydlantno.cz.

BESEDA PLAKÁT

Těšíme se na Vás


Kalendář akcí

Zajímá Vás náhradní rodinná péče, chcete se o ní dovědět více, nebo jen strávit příjemný den? Zde najdete nabídku na akce, kde se s náhradním rodičovstvím můžete setkat…