Příběhy dětí, kterým se podařilo najít nový domov

Příběhy dětí, kterým se podařilo najít nový domov

Markétce (10 let) se změnil život, když jí v sedmi letech umřela maminka a zůstali spolu s tatínkem sami. Tatínek se snažil všechno zvládnout a dobře se o ni postarat. Nic se mu nedařilo, přišel o práci, začal pít a Markétka byla umístěna do dětského domova. Dnes ji tatínek navštěvuje, posílá jí dárky, ale má novou manželku a dítě. Markétku už si k sobě z domova zpátky nechce vzít.

Honzík (8 let) a David (6 let) bydleli s maminkou a babičkou ve velmi nevyhovujících podmínkách, maminka neuměla hospodařit s penězi, vznikaly jí dluhy, péči o děti přestala sama zvládat. Situace dospěla tak daleko, že chlapci museli být na základě rozhodnutí soudu umístěni do dětského domova. Od té doby maminka děti v domově nenavštěvuje, jen jim občas napíše a pro převzetí chlapců zpět do péče nepodniká žádné kroky. Jsou to šikovní zdraví kluci, kteří chtějí zůstat spolu.

Adélka (5 let) má lehkou formu dětské mozkové obrny a narodila se do rodiny jako třetí dítě. Maminka zůstala na péči o všechny děti sama. Snažila se vše zvládat, nicméně nebyla schopna dceři zajistit kvalitní a přiměřenou péči. Proto se rozhodla, že umístí Adélku do dětského domova. Adélka chodí do školky, je šikovná, samostatná a ráda se učí novým věcem.

Tomášek (4,5 let) se narodil mamince, která byla hodně mladá a nezkušená. Od mala vyrůstal v dětském centru, kde jej maminka každý den navštěvovala. Postupem času se maminka dostala do různých potíží, její zájem opadal a Tomášek byl v centru odkázán jen na pozornost „tet“. Ve čtyřech letech byl svěřen do pěstounské péče na přechodnou dobu, aby se mu dostalo co nejvíce lásky a pozornosti. Za půl roku byla Tomáškovi nalezena stálá pěstounská rodina, ve které našel svůj domov a kde ho mají všichni rádi.